Darmowe atrakcje:

Las Wolski
To świetne miejsce na rodzinne spacery.   więcej>>

Cały las jest poprzecinany licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Idealnie sprawdzi się na piknik. W lesie znajduje się m.in. Kopiec Piłsudskiego z punktem widokowym.

Kopiec Krakusa
Najstarsza budowla w Krakowie, z której roztacza się widok na całe miasto.   więcej>>

Tu corocznie odbywa się święto Rękawki.

Bulwary Wiślane
Doskonałe miejsce na spacer, ale także dla rolkarzy czy rowerzystów.   więcej>>

Niewątpliwą atrakcją bulwarów jest pomnik smoka, który trzeba zobaczyć będąc w Krakowie. Tu również odbywa się każdego roku Jarmark Świętojański.

Katedra Wawelska
Darmowe zwiedzanie obejmuje wnętrze katedry, bez grobów królewskich i Wieży Zygmuntowskiej   więcej>>

Warto też wejść na wzgórze wawelskie, z którego widać Kopiec Kościuszki.

Ciekawostki:

Najstarsze
muzeum w Krakowie   więcej>>

Najstarszym muzeum w Krakowie jest Muzeum Archeologiczne. Postało ono w 1850 roku i zostało założone przez Towarzystwo Naukowe Krakowskie. W komitecie założycielskim znaleźli się m.in. Karol Kremer, Józef Muczkowski, Wincenty Pol oraz Teofil Żebrawski. Początkowo muzeum mieściło się w Bibliotece Jagiellońskiej przy ul. św. Anny 8. Z czasem przeniesiono je na Sławkowską 17. Obecnie mieści się w budynku przy ul. Senackiej 3.

Najczęściej
odwiedzane miasto w Polsce   więcej>>

Kraków to najczęściej odwiedzane miasto w naszym kraju. To dawna stolica Polski, miasto magiczne, klimatyczne, w którym przeszłość i przyszłość przeplatają się ze sobą. W samym sercu małopolski, nad Wisłą znajduje się gród legendarnego Kraka. To tu zjeżdżają turyści z różnych zakątków świata by podziwiać różnorodną architekturę i zachowane zabytki takie jak: Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Bramę Floriańską czy Wawel.

Najstarszy
festiwal w Krakowie   więcej>>

Najstarszym festiwalem krakowskim jest Muzyka w Starym Krakowie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1976 roku. Twórcą festiwalu i jego dyrektorem artystycznym jest Stanisław Gałoński. Impreza prezentuje wybitnych solistów oraz zespoły polskie. Biorą w nich udział zarówno młodzi artyści, jak i uznane sławy. Festiwal trwa ponad dwa tygodnie i codziennie odbywa się w innym miejscu, m.in. w muzeach, kościołach i synagogach.

Najczęściej
odwiedzane muzeum w Polsce   więcej>>

Najczęściej odwiedzanym muzeum w Polsce jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Co roku odwiedza je ponad milion turystów, a ich liczba z roku na rok rośnie. W placówce pracuje blisko 270 przewodników. Muzeum powstało w 1947 roku i obejmuje teren byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II.

TAGI:

Andrychów Białka Tatrzańska Biecz Czajowice Czorsztyn Dębno Dobczyce Grodzisko Inwałd Jaworki Korzkiew Kraków Krynica-Zdrój Krzeszowice Łopuszna Modlnica Muszyna Niedzica Niepołomice Nowy Targ Nowy Wiśnicz Ojców Pieskowa Skała Rabsztyn Rudno Sąspów Skała Sromowce Niżne Sucha Beskidzka Szczawnica Tomaszowice Tylicz Wadowice Wieliczka Zakopane Zielonki Festiwale Jarmarki Marsze Parady Pikniki Targi Zloty